MİKROFLOTASYON DAF

Aveka Çevre

Mikroflotasyon DAF uygulaması yeni bir uygulama olup, klasik DAF sistemine göre birçok avantaj sunmaktadır. Üretilen yoğun mikro kabarcıklar, yüzey alanını arttırdığından emülsiye yağların etrafını sarar ve yüzeye taşınmasını kolaylaştırır. Bu yüzdürme etkisi ile birlikte su içerisinde askıda bulunan katı maddeler ve yağlar yukarıya doğru hareket ederek su yüzeyde toplanır. Daha sonra yüzeysel sıyırıcılar yardımıyla bu atık malzemeler yüzeyden toplanatak uzaklaştırılır.Genellikle süt işleme, gıda, et entegre tesisleri, balıkçılık, mezbahalar, içecek, kimya, kağıt ve kağıt hamuru gibi işletmelerin atıksu arıtma tesislerinde kullanılır.

SEAL Serisi MF DAF paket sistemleri 1-200 m3/saat gibi geniş bir aralıktaki ihtiyaçları karşılayacak şekilde aşağıdaki modellerden oluşmaktadır:

MF DAF 20

1-3m3/saat

MF DAF 25

4-7m3/saat

MF DAF 32

8-15m3/saat

MF DAF 40

16-24m3/saat

MF DAF 50 S1

25-40m3/saat

MF DAF 50 S2

41-60m3/saat

MF DAF 50 S3

61-75m3/saat

MF DAF 65

76-100m3/saat

MF DAF 80

100-200m3/saat

Sistemde kullanılan ekipmanlar:
1-Sistem Besleme Pompası
2-Yüzdürme Tankı
3-Çökelme bölgesi
4-Yağ sıyırıcısı
5-Yağ haznesi
6-Microbubble Jeneratörü

MICROBUBBLE DAF ünitesinin Avantajları:

Montaj Kolaylığı:
Klasik DAF sisteminde bulunan ekipman yoğunluğuna karşılık, mikroflotasyon DAF sisteminde sadece DAF pompası bulunur. Klasik DAF sistemindeki fazla boru bağlantılarını ve karmaşık yapıyı ortadan kaldırır; çözelti tankı, kompresör ve ejektöre ihtiyaç olmaz. Proses kapasitesini arttırmak için ideal bir çözüm sunar.

Yüksek Arıtma Verimi:
Oluşan mikro kabarcıkların büyüklüğü 20-30 µm ölçülerindedir. %80-90 mertebesinde yağ giderim verimi sağlar. Bulut görünümünde, yüksek yoğunlukta mikro kabarcıklar üretir, böylece atıksu ile temas süresi klasik sisteme göre daha uzun olur.

İşletme Kolaylığı:
Yalın yapısı ve karmaşık olmayan çalışma şekli ile işletmesi son derece kolaydır. Su yüksekliği, basınç, hava miktarı vs. çevresel faktörlerden etkilenmez.

Enerji Tasarrufu:
Güç tüketim kaynağı sadece mikrobubble jeneratör olduğu için elektrik giderlerinde önemli ölçüde avantaj sağlar.

Eşsiz Tasarım:
Özel dizaynı ile yüksek yoğunlukta mikro kabarcıklar üretir. Pompa emişinde, hava ve suyu içine alarak karıştırır. Bunun için herhangi bir çözelti tankı, kompresör veya ejektör kullanmaz. Sistemin başlıca fonksiyonları: EMME, KARIŞTIRMA ve GÜÇLÜ beslemedir.


TEKLİF AL
ARA
E-POSTA YOLLA